19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

Bugün, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal’in Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 101. yıldönümünü kutluyoruz. Bugün milletimizin makûs kaderini tersine çevirdiği, bir nevi küllerinden yeniden doğduğu kutlu bir günü idrak ediyoruz.

19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen Aziz Milletimizin varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk  önderliğinde 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan istiklal meşalesi Amasya, Sivas ve Erzurum’dan geçerek elden ele, dilden dile tüm vatan sathına yayılmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş, Türk milletinin kurtuluş müjdesi olan 19 Mayıs, milletimiz için iftihar kaynağı, gençlerimiz için ise ibret vesilesidir.

Milletimizin içinde bulunduğu şu zor zamanlarda tekrar bir 19 Mayıs ruhuyla dirileceğimiz günlerde buluşmak niyetiyle hepimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun.

Ali Kemal TATLIBAL
Hava-İş Sendikası Genel Başkanı

Ayrı bakınız

Dünya Kabin Memurları Günü Kutlu Olsun

  Tüm koşullarda görevlerini başarıyla yerine getiren kabin memurları sivil havacılığın vazgeçilmez öğesi olmuşlardır.  Pandemi …