Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

 

Eğitim sisteminin temel taşını oluşturan öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar kıymetli, dünyanın her yerinde en itibarlı ve onurlu mesleklerin başında yer almaktadır.

Öğretmenlik sorumluluğu büyük, etkisi de bir o kadar yüksek ve başka hiçbir meslekle kıyaslanamayacak kadar kutsaldır. Ülkemizi çağın ilerisine taşıyacak olan nesillerimizi fikri, vicdanı, irfanı hür birey olarak yetistirmek için mesai mefhumu olmadan çalışan öğretmenlerimiz büyük bir özveri ve eşsiz fedakârlıklarla görevlerini yerine getirmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle saygıdeğer öğretmenlerimizin onur gününü kutlarken; Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hizmetlerin en kutsalını seçen tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten duygularımla tebrik ediyor, aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Ali Kemal TATLIBAL
Hava-İş Sendikası Genel Başkanı

Ayrı bakınız

Dünya Kabin Memurları Günü Kutlu Olsun

  Tüm koşullarda görevlerini başarıyla yerine getiren kabin memurları sivil havacılığın vazgeçilmez öğesi olmuşlardır.  Pandemi …