19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

 

Türk Milletinin bağımsızlık ve kurtuluş ateşinin yakıldığı günün 102. yıldönümünde, bir Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını daha karşılamanın mutluluğu, gururu ve coşkusu içindeyiz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde dünyaya örnek bir kurtuluş mücadelesi veren Türk milleti yediden yetmişe kadın-erkek, büyük-küçük demeden top yekûn savaşarak, bu toprakları işgalden kurtarmışlardır. Kurtuluş Savaşı, esareti kabullenmeyen bir milletin kahramanlıklarıyla dolu eşine az rastlanır bir destandır.

Atatürk’ün, ‘Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz’ diye seslendiği gençler, milletimizin ve Türkiye’mizin umududur. Onun için, aziz milletimiz, bilhassa gençlerimiz, 19 Mayıs ruhuyla birlikte istiklalimize, istikbalimize, demokrasimize ve cumhuriyetimize ilelebet sahip çıkacak; tarihimizden aldıkları ilhamla, medeniyet yürüyüşümüzü çok daha ileri mesafelere taşıyacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle kurtuluş mücadelemizin tarihsel simgelerinden olan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı kahramanlarını saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.

Ali Kemal TATLIBAL
Hava-İş Sendikası Genel Başkanı

Ayrı bakınız

Dünya Kabin Memurları Günü Kutlu Olsun

  Tüm koşullarda görevlerini başarıyla yerine getiren kabin memurları sivil havacılığın vazgeçilmez öğesi olmuşlardır.  Pandemi …